Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ali Koç'tan flaş açıklamalar!
54
ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beyaz TV'deki Derin Futbol programında açıklamalarda bulundu. Ali Koç'un yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde...
53
"BU SENE SIKINTIMIZ OLMAYACAK"
"Bu sene Finansal Fair Play konusunda sıkıntımız olamayacak gibi. Ancak harcama limitlerimizi bilmiyoruz. Allah bunu hesaplayacaklara yardımcısı olsun. Bu kur, belli olmayan yayın geliri... Nasıl hesaplayacaklar! Bu dönem harcama limitleri belli olmayabilir. Yayıncı da belli değil. Enflasyonun bu kadar olduğu noktada, geçen seneden 500 Milyon TL daha az alıyoruz. Spor Yasası gerçekçi ve uygulanabilir değil. Denk bütçeden sorumluyuz, tutturamadığımız zaman, hapse kadar giden yollar var. Borcun tanımı yok. Bütçe yaptık, sezon başladı. Yayıncı kuruluş 100 Milyon TL indirdi! Kovid! Kurlar! Hepsinden biz sorumluyuz."
52
"SON YILLARIN EN İYİSİ"
"Kim Min-Jae son yıllarda yapıaln en iyi transfer, Vitor Pereira'nın hediyesi. Miguel Crespo da öyle. Bebeği ve karısı var, buradan çok memnun. Gitmesi için somut bir şey yok ama işin başındayız. Kazanacağımıza inandığı bir kadro ile bir sene daha kalır. Dünya Kupası'nı geçirir. Herkes, onu çok seviyor. Onu tutmayacağımızı bilerek aldık. İnşallah bu sene tutarız."
51
"CSKA, FAKS YOLLADI"
"Mert Hakan Yandaş için CSKA Moskova resmi başvuru yapmadı ama küçük bir faks yolladı. Bizim futbolcumuz satılık değil. Mert Hakan'ın saha içi ve saha dışı karakteri, futbolunun dışında çok önemli. Menajerler onu pazarlamaya çalışıyorsa, gerekli başvuruyu yapacağız. Oyuncuya 'Şu kadar maaş alırsın' falan denilmiş. İsmail Kartal ve Jorge Jesus, '12-13 oyuncu kalsın' diyor. Onların içinde de Mert Hakan var. Çok yüksek rakam gelir, bakarız. mert Hakan satılık değil."
50
"ÇOK TALİPLİSİ VAR"
"Miguel Crespo için eleştirildik, şimdi neler deniyor. Diego Rossi'nin çok taliplisi var. Vitor Pereira ile Ferdi Kadıoğlu ve Osayi Samuel yeni pozisyonlar buldu. Bence bu pozisyonlarında devam etmeliler. İsmail Hoca, bize kazanma alışkanlığı yarattı."
49
"ALTAY KALACAK"

"Altay Bayındır kalacak. Her kulübe Altay gibi sporcular nasip olsun."

48
"BEŞİKTAŞ, OZAN'I İSTEDİ"

"Beşiktaş geçen sene Ozan Tufan'ı istedi ama bu sene bir şey yok."

47
"SORLOTH'U İSTERİM"

Ahmet Çakar: "Luis Suarez ve Alexander Sörloth, fiyatları aynı, şartları aynı! Hangisini istersiniz?"

Ali Koç: "Açlığı ve yaşından dolayı Sörloth'u seçerim. Almanya'da istenilen gibi olmamış. Leipzig ile konuştuk. 12-16 Milyon Euro bonservisi var. Artık kiralık gitmek istemez."

46
"EDINSON CAVANI"

"Manchester United'da 34 yaşında (Edinson Cavani) bir oyuncu var, 6.7 Milyon Euro maaşı var, ister misiniz, dediler. Maaşından bir kısmını isteriz dedim."

45
"TÜRK FUTBOLUNA RENK KATTI"

"Anthony Nwakaeme 13-14 maç kaçırdı, yaşı var. Nwakaeme yaşlı ama Allah var, Trabzonspor'a transfer olduğundan beri verilen parayı hak etti. Türk futboluna renk kattı."

44
"MBAPPE'Yİ ALIRIM"

Abdülkerim Durmaz: "Bütçeniz var, Lionel Messi'yi mi, Cristiano Ronaldo'yu mu alırsınız?"

Ali Koç: "Kylian Mbappe'yi alırım."

43
"İSMAL KARTAL VE JESUS"

Rasim Ozan Kütahyalı: "Bence İsmail Kartal gitti."

Ali Koç: "Nereden biliyorsun gittiğini!"

Ali Koç: "Çalışabileceğimiz iki hoca var. Biri İsmail Kartal, biri de Jorge Jesus. Kimi seçersek seçelim, taraftarlarımız yine mutsuz olacak."

42
"PAZARTESİ AÇIKLAYABİLİRİZ"
"Pazartesi günü yeni teknik adamı açıklayabiliriz. Sezon başının çok öncesinde yeni hocamız netleşmiş olacak. 13-14 Haziran gibi sezonu açacağız."
41
"LÖW'Ü İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK"

"İsmail Kartal para konuşmadan geldi. Önümüzdeki sezon için üst düzey bir hoca aradığımızı, bunlardan birinin Joachim Löw olacağını söyledik. Araları çok iyidir. Açık açık her şeyi masaya koyduk. Arkadan dolanmayız. İsmail Hoca, bir saniye bile kırılmadı. Onun sayesinde camia kenetlendi. Onun oynattığı futbolla dominant bir oyun oynadık. Takım ruhunu inşa etti. Samandıra'yı en verimli hale getirdi. Şapka çıkartmaktan başka yapacak bir şey yoktu."

40
"İFŞA ETME ZAMANI GELDİ"
"Biz hep iyi niyetle yaklaştık ama olmuyor. Artık ifşa etme zamanı geldi."
39
"BİR SENE DAHA BEKLERDİM"

Ahmet Çakar: "Seçim gününe dönseniz, bir daha aday olur musunuz?"

Ali Koç: "Bazen kazanınca kaybedersin, bazen kaybedince kazanırsın. O güne dönsek, bir sene daha beklerdim. Kulübün içindeki sıkıntılı durum, çok daha su üzerine çıkardı. Gemiyi yüzdürebilmek için çok ciddi maddi ve manevi dokunuşlar yaptık. O dokunuşlarla keşke kupa gelseydi ama olmadı. Ama küçüklüğümden beri bu benim hayalimdi"

38
"AZİZ YILDIRIM KONUSU..."
"Aziz Yıldırım konusuna çok girmek istemiyorum, burada değil. Beraber çok yayına çıkmak istedim ama olmadı. Beraber müthiş mücadele verdik. Başka kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe gibi ayakta duramazlardı. Ameliyat olduğu ortamda, onu ziyaret etmemem, not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor. Sorumlusu ben değilim. Zaman her şeyin ilacıdır."
37
"BİZE OPERASYON YAPTILAR"
"İlk sezonumda çok fazla değişiklik yaptık. Sonra Ersun Hoca geldi, dokunuşlar yaptı. İkinci sezonumda 22. haftaya geldiğimizde, şampiyonluğun en büyük adayıydık. Sonra 22. haftadan sonra bize operasyon çekildi. Sonra Erol Hoca geldi, iyi bir kadro kurduk. Ahmet hocam sizinde dediğiniz gibi 13-15 puanımız çalındı. 8 senede 4 takım şampiyon olmuş ama 1 tanesi bile Fenerbahçe değil. Her sezon algı yapıldı, 'Fenerbahçe şampiyon olacak' denildi. Fenerbahçe en çok hakkı yenen kulüptür."
36
"HAKKIMIZIN YENMESİ İÇİN SEBEP DEĞİL"
"Bizim de hatalarımız kesin olmuştur. Burada bütün yaşanılan tatminsiz sonuçları tabii ki sadece dış etkenlere bağlamıyorum ama bunlar önemli. Rasim Ozan Kütahyalı ne zaman spor yorumcusu oldu? Tam 3 Temmuz sonrası oldu. Mehmet Baransu ile ne hikmetse aynı dönem... Duruş olarak, büyüklük olarak, Fenerbahçe'nin zaman zaman hasede de neden olacak durumları oldu. Bundan bizim payımız da var. Ama bu hakkımızın yenmesi için bir sebep değil."
35
"BİR ŞEHİR TAKIMI ODAĞINDA DÖNÜYOR"
"Neden TFF'yi temsil eden insanlar usulsüzlüğe müsaade ederler. Türk futbolu, bir şehir takımı odağında dönüyor. Bu Trabzonspor için de tehlikeli. Kimse sesini çıkarmazsa, yapılan yanlışları kanıksıyoruz. Neden sadece biz konuşuyoruz?"
34
"TRABZON'A DESTEK VAR"
"Trabzonspor en iyi futbolu oynuyor" dedim. Puan kayıpları başladı. Nispeten yaşlı ve dar bir kadro, onun da etkisi olabilir. Aynı basın toplantısında 'Türkiye, Trabzonspor'dan büyüktür. Futbol, bir şehrin odağında dönüyor.' Trabzonspor iyi oynamadığında yardıma koşuna 5 maç saydım. Bir tane Trabzonspor'un hakem hatasıyla puan kaybettiği maç söyleyin! Teknik kadro, futbolcuların emeğine haksızlık etmemeye çalıştım. Onların bu işle alakası yok. Bazı maçlarda şiir gibi top oynadılar. Ama bütüne baktığınızda, iyi de bir destek var."
33
"ŞAMPİYONLUK KAYBETMİŞLİKLERİ VAR"
"Adana Demirspor maçında mağlubiyet olsa, 8 puana düşecekti. Trabzonspor yine şampiyon olabilirdi. Ama geçmişte Trabzonspor'un böyle şampiyonluk kaybetmişlikleri var. Abdullah Avcı'nın da var. Panik olundu ve iş sağlama alındı."
32
"ŞAİBELİ OLAYLAR VAR"
"Biz bir gün siyah, bir gün beyaz olan insanlardan değiliz. İçimiz dışımız bir. Hakemler değişimden geçiyor, biz ağır tepki koyduk. 'Hakemlerden en muzdarip sensin, neden şikayet ediyorsun.' dediler. Salı günü 14:30'da David Elleray, Türk hakemlik müessesini yeniden yapılandırmak için bir rapor sunacak. Yabancı hakem sunacak mı bilemiyorum. Sunum olmadan, rapor olmadan, böyle bir iletişim son derece garip. Kalanlardan da gidenlerden de bize çok kötü kararlar verenler oldu. Çok şaibeli olaylar var. Hakemlik müessesinde bütün sınavlar kaldırıldı. Dil, atletik performans, kural sınavı, hepsi kaldırıldı. Torpille hakem atanıyor. Belki de 10 yılın altyapısı yapılıyor ve belli bir amaca hizmet edecekler. Buna ben inanıyorum. Buna izin vermemek için çalışacağız. İfşa edeceğiz. İnsanları hassas olacakları noktaya getireceğiz."
31
"TFF BAŞKANINI KİM BELİRLİYOR?"

Sinan Engin: "TFF Başkanı'nı kim belirliyor?"

Ali Koç: "Cevabını bildiğiniz soruyu neden bana soruyorsunuz."

Rasim Ozan Kütahyalı: "Bence Cumhurbaşkanımız belirlemiyor.

Ali Koç: "Her şeyi Cumhurbaşkanımıza yazıyorlar."

Ali Koç: "Bey Efendi böyle istiyor diye ortada gezen çok adam var. Kim yalan söylüyor, bilmiyorum. Ama Cumhurbaşkanımıza zarar veriliyor."

30
"MESUT ÖZİL İÇİN KARAR VERECEĞİZ"
"Mesut Özil'in menajeriyle bugün konuştuk. İki tarafın da hayırlısı neyse, o yapılmalı. Görüşmeler sonucu neyin hayırlı olacağına karar vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında şampiyon olmaktan başka derdimiz yok. Geçmişe dönsek, Mesut'u yine alırdım. Bu transferde iki taraf da çok arzuluydu. Arsenal'dekine çok düşük maaş alacaktı. Bonservisi yoktu. Mesut Özil gibi dünya yıldınız kim istemez. Bazen tutuyor, bazen tutmuyor. Mesut da böyle bir senaryo olsun diye gelmedi. Elinden geleni yaptı, talihsiz sakatlıklar oldu. Esas olan, kendisinin de dediği gibi Fenerbahçe."
29
"BOŞ KONUŞUYORSUN!"

Rasim Ozan Kütahyalı: "Mesut Özil transferinde Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti tarafından kayrılmıştır."

Ali Koç: "Boş konuşuyorsun! Bizi kim kayırdı! Devlet mi gidip aldı!"

28
"TEK VÜCUT OLMAMIZ LAZIM"
"Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında şampiyonluk için kenetlenmemiz lazım. Taraftarlardan rica ediyorum, bizim tek vücut olmamız lazım. Bir şey rica ediyorsam, camianın sonuna kadar peşinde gidin. Trabzonspor'da açılan pankart için yüzlerce dava açıldı. İşte böyle olmalıyız."
27
"KULÜPLER BİRLİĞİ'NE ADAY OLACAĞIM"
"Kulüpler Birliği Başkanlığı'na aday olmayı düşünüyorum. O pankart bizi çok rahatsız etti. Sayın Ahmet Ağaoğlu'nun haberi olmayabilir ama yöneticilerin vardır. Çıkıp yanlış olduğu söylenebilirdi. Bir kupa için FETÖ'nün yanında mısınız? 4 Nisan ile dalga geçildi. Bence failler bulundu ama gizleniyor. Altından FETÖ bile çıkabilir."
26
"OLAY TATLIYA BAĞLANDI"
"Ailem bana Ekrem İmamoğlu için bir şey demedi. Rasim her zaman olduğu gibi yanlış duyum almışsın. Sen gelirken, ben gidiyordum Rasim! Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe'yle alakası olmayan ve ailemi karıştıran bir tweet attı! Beni genelde durdurmaya çalışanlar, ailemi işin içine sokmaya çalışır. Başkaları da aynılarını yaptı. Sayın İmamoğlu ile konuştuk ve olay tatlıya bağlandı."
25
28 ŞAMPİYONLUK
"28 şampiyonluk için uzun süredir cevap alamadık. Acelemiz yoktu. Tarihçisi, akademisyeni, o dönemde futbol oynamışlar var... TFF'yi bırakın, Türkiye Cumhuriyeti'ni yok saymak gibi bir şey var. Geçmiş yıllarda, bazı yıllarda bugünkünden daha fazla şehir takımı var. Beşiktaş'ı tebrik edelim, onlar hakkını almış. Bu Beşiktaş'ın sorunu değil. Anlaşılan federasyon seviyesinde karar verilemeyecek. Sonuç alana kadar elimizden geleni yapacağız. 5 yıldızı takacağız, TFF ne yapabilecek?"
24
"YÖNETİM KURULU DA ÇOK ÖNEMLİ"
"TFF Başkanlığı için kimse adaylığını açıklamadı. Nihat Özdemir'in yumuşak karnı vardı, devletle de çok iş yapıyordu. Bu da yumuşak karın. Yani kullanılmaya müsait. Yeni bir seçim var, başkan adayı kadar, yönetim kurulu da çok önemli. Futboldan anlayan insanlar lazım. Aday olacak insanın suç örgütü ile alakası olmaması lazım. Bankalara, özel sektöre borcu olmamalı. Başkaları tarafından yönlendirilmeye müsait nitelikleri özellikleri olmayan bir kişi olmalı."
23
"TERİM'İ DESTEKLEMEYİZ"

Ahmet Çakar: "Fatih Terim, TFF Başkanlığı için aday oldu, ne yaparsınız?"

Ali Koç: "Yanlış olur, desteklemeyiz."

22
"TARİHİN EN KÖTÜ TFF'Sİ"
"Tarihin en kötü TFF'sinden bahsediyoruz. TFF Başkanlığı için kritik dönemeç! Kulüpler Birliği olarak biz bir kadro çıkarabilir."
21
"İŞİN GARİPLİĞİNİ ANLATTIM"

"Beşiktaş'a karşı saygı ve sevgiden kusurum olmadı. Babadan dolayı Beşiktaş'ı bilerek büyüdük. Geçen senenin sonuna bir dönelim. Başkan ve yönetici, futbolcu seviyesinde, son haftalarda bize imalı mesajlar verildi. Sanki biz teşvik primi veriyormuşuz gibi. Oradan üzüntümüz vardı, yazıştık. Özel olduğu için cevabı söylemeyeceğim. Ahmet Bey'e sevgim ve saygım yüksektir. Kendisi, beni kastetmediğini söyledi. O öyle ediyse, öyledir. Ancak bana öyle gelmiyor. 'Ali Koç'un gazına mı geliyorsunuz?' diyor. Benim ismimi söylüyor. Sebep ne? Basın toplantısında gösterdiğim bir örnek. Orada '22.35'te maç bitiyor, 22:40'ta TFF mesajını giriyor' dedim. Saha olayları yaşandı, oyuncular darp edildi. Normal şartlarda maçın iptal edilmesi gerekir. Bir de hukuk süreci olduğunu söyledim, bu da tesadüf Beşiktaş. Beşiktaş'ın hakkını savunmadım, işin garipliğini anlattım."

20
"HER ŞEY BİR KULÜBÜ İŞARET EDİYOR"

"Bu resim size normal geliyorsa, diyecek bir şey yok. Beşiktaş ile derbimiz vardı, maddeler atıldı. Her yerde olabiliyor. Küfür oldu, her derbide olabiliyor. Beşiktaş 400 küsür bin lira ceza aldı. Trabzonspor 600 bin küsür ceza aldı. Bu normal mi? Saha kapanmama normal mi? Bu durum Beşiktaş ile Fenerbahçe sahasında olsa ne olurdu? Benim bütün dediğim bu. Her şey bir kulübü işaret ediyor. Ben bunu dile getirmek zorundayım."

19
"BEŞİKTAŞ KONUSUNDA HASSASIM"
"Beşiktaş konusunda ben çok hassasım. Hiçbir kulübün kontratlı oyuncusuyla, kulübüyle konuşmadan görüşmeyiz. Bir Anadolu takımında bir oyuncu var, başkanlarını aradım ve izin istedim. Bunu yapma mecburiyetim yok ama ben böyle davranırım. Vincent Aboubakar ve Sergen Yalçın'ın Fenerbahçe'ye geleceği söylendi. Açtım telefon ve böyle bir şey olmadığını söyledim. Dorukhan Toköz'de de tavrımız ortada. Bize bu imalar ve son olay, fazlasıyla canımızı sıktı. Bunlar aşılmayacak olaylar değil. Ahmet Nur Çebi Başkan, herkese çok saygılıdır."
18
EN BÜYÜK PİŞMANLIKLARI

Ahmet Çakar: "En büyük pişmanlıklarınız neler?"

Ali Koç: "Bir sene erken girmek, ilk yıl çok fazla değişiklik yapmak. Galatasaray maçında biriyle konuşmak için merdivenden inmek yerine aşağı atladığım için çok pişmanım."

17
"BAZI HABERLER KASITLI YAPILIYOR"

"Cyle Larin ve diğer yabancı haberleri doğru değil. Luis Suarez ile yakından ve uzaktan ilgimiz yok. Kerim sabah akşam başımın etini 'Suarez' diye. Menajerler, medya ile piyasa yapıyor. Bazı haberler kasıtlı yapılıyor, 'Beceremediler' denilsin diye."

16
"BİZİ ÇOK YAKTI"

"Cüneyt Çakır, bizi çok yaktı. Ancak Dünya Kupası'na gitmemesinin nedeni yaşananlar."

15
"F.BAHÇE'NİN ADI GEÇMİYOR"

"Perşembeden, pazara kadar Türkiye için spor açısından çok önemli şeyler yaşandı. Sporcularımız altınlar aldı ama Fenerbahçe'nin adı geçmiyor. Avrupa'da başarılı olan tüm kulüpleri tebrik ediyorum. "

14
"DAHA KÜÇÜLEMEYİZ"

"Basketbolda küçüldük, daha küçülemeyiz. Jan Vesely ve Nando de Colo, bütçeye uyarlarsa ve seçilecek hoca isterse..."

13
"3 KULÜBÜN MÜCADELESİ İLGİ GÖRÜYOR"

"Diğer branşlarda bankalarla mücadele ediyoruz. Kürekte Galatasaray ile biraz mücadele ediyoruz ama hep biz kazanıyoruz. Üç kulübün mücadele ettiği spor dalları ilgi görüyor."

12
"ALEX, GERİ DÖNER"

"Alex de Souza, teknik direktörlük kıvamına gelirse, geri döner. Gheorghe Hagi örneği var, ama Hagi olmadı."

11
"JESUS VE LÖW..."
"Jorge Jesus ile sadece yemek yemedik. Ciddi bir planlama var. 2,5 aydır takım üzerinde çalışıyor. Jorge Jesus ile anlaşmadık. Adam Portekiz'de yaşıyor, İspanya'ya mı gideyim? Adam orada yaşıyor. Joachim Löw'e de gittik görüştük. Karar veremedi, hocalığa dönüp dönememe konusunda karar vermedi."
10
"YENİ SEZONDA MAÇA GİDECEĞİM"
"Yeni sezonda maça gideceğim. Baktım olmuyor, yine gitmem. Totem yapıyorum, X kulüp başkanı bana 'Allahsız, kitapsız' diyor."
9
RASİM OZAN KÜTAHYALI'YA FLAŞ SÖZLER

Ali Koç: "Rasim Ozan Kütahyalı, 3 Temmuz'dan 4 yıl sonra Beyaz TV'de, 2015'te şunuları söyledi; "3 Temmuz olmasaydı, Fenerbahçe'yi yerle yeksan etmeseydik, Galatasaray'ın önünü açamazdık. Galatasaray için neler yaptığımı en iyi Ünal Aysal bilir. Siz laf üretirken, biz laf ürettik. Galatasaray 2011 itibariyle gömülmüştü. 3 Temmuz olmasa biterdi. Galatasaray, Fenerbahçe'den çok geriye düşecekken, bugün eşit seviyelerde. Onun bir medya ayağı da var değil mi, biraz düşünün bazı şeyleri." Bunlar ne demek?"

Rasim Ozan Kütahyalı: "Rasim Ozan Kütahyalı "Galatasaray yöneticileri o dönem çok şımardı. Onlar havaya girince, ben de hatırlatmak istedim. Diplomatik değil, Dan, dun söyledim. 3 Temmuz'dan önce Fenerbahçe atılım kaydetti. 3 Temmuz'da Fenerbahçe yara aldı, Galatasaray o boşluktan faydalandı. Galatasaray bu işin içinde değil. Esas hedef Aziz Yıldırım'ı yok etmekti. Dolaylı olarak Fenerbahçe'yi de eleme geçirme operasyonu. Ondan sonra Galatasaray'ın önü açıldı ama bu bir şanstı. Fenerbahçe zaten sonuna kadar geldi, Süper Final'de kaybetti. O zaman fanatik bir insandım, şimdi objektifim. Fanatik Galatasaraylı, Aziz Yıldırım karşıtı olarak bunları söyledim. Aziz Yıldırım çok tuhaf bir güçtü. Başka başkanları kontrol edecek kadar güçtü. Usulen o dava yanlıştı. Galatasaray'ın 97'si ile ilgili Mehmet Ağar'ın da yüzüne söyledim, Rıdvan Dilmen de şahittir. 97'de de Beşiktaş'ın hakkı yenmiştir. Ali Koç dönemlerinde Fenerbahçe kollandı."

8
"KENDİNİZİ ÇOK CİDDİYE ALIYORSUNUZ"

Ali Koç: "Aziz Yıldırım kul hakkı yemedi, suç işlemedi. Bir sene hapiste yattı. O zamanlar can derdindeydik, sizin programları izlemedik. Sanki Rasim Bey, tesadüf de olabilir, spora girdi. Ahmet Bey, Rasim Bey'i spora soktu."

Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Aziz Yıldırım ile barışmanıza vesile olursam, çok mutlu olurum." sözüne cevap veren Ali Koç, "Rasim Bey, kendinizi çok ciddiye alıyorsunuz." dedi.

7
"BU İŞİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTINIZ"

Ali Koç: "Bank Asya'dan ev kredisi aldınız mı? Kaç senesinde?"

Rasim Ozan Kütahyalı: "2013 senesinde. Sizin bankanızdan da kredi aldım."

Ali Koç: "Siz bu işin sözcülüğüne soyundunuz, o yüzden tepki var."

6
"SÖZCÜLERDEN BİRİYDİ"

Ali Koç: "Rasim Bey sanki bu işte seçilmiş sözcülerden biriydi. Bizim dava öncesi bir kitap çıkarıldı, Rasim Bey sözcüsü gibiydi. Aceleyle yazılmış kitap yazıldı, davayla ilgili. 'Herkes susacak ve emniyetçiler konuşacak' diyorsunuz ekranda. Bu sisteme, bu örgüte sempatiyle bakan birinin sözleri gibi konuşmalarınız var. Dosyada gizlilik vardı ama her gün tapeler servis ediliyor. En çok tape Mehmet Baransu ve Rasim Bey'e servis ediliyordu."

Rasim Ozan Kütahyalı: "Mehmet Baransu ve sizi mahveden savcılar içerideyse, bizim sayemizde. FETÖ'yü bitiren en önemli 15-20 kişiden biriyim. Bazı arkadaşların yazılarını da ben yazarım. 3 Temmuz'da yaptıklarım ama sonrasında işin doğrulanması için de birçok şey yaptım."

5
KÜTAHYALI İÇİN FLAŞ İFADELER

Ali Koç'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya

"Aziz Yıldırım'ın adını ağzına alırken besmele çekeceksin."

"Sen Zekeriya Öz'ün heykelini dikmeye çalışan adamsın."

"Cumhurbaşkanımıza, devlete göz dikiyorlarsa, senin çok beğendiğin adamlar yüzünden oldu."

"Kul hakkı yedin. Bu senin alnından silinmeyecek. Bir de koskoca Galatasaray camiasını bağlıyorsun. Aziz Yıldırım'ı yemek isteyenler içerisinde sen de varsın."

"Ergenekon, Balyoz hepsinde vardın. Bu işin medya ayağının en büyük sözcüsü sendin."

"İnsanlar yaptıklarıyla sorumludur. Önce FETÖ'yü yücelteceksin, sonra çökerteceksin!"

4
"17 HOCA İLE GÖRÜŞTÜM"

"17 hoca ile görüştüm. 4 hoca, Türkiye'de rekabet olmadığı için, rekabet şartları olmadığı için teklifi düşünmediler bile."

3
"BİRİLERİ MÜDAHALE ETTİ"

"Yarı finali yöneten, finali yönetmez diye bir kural vardır. Finale Halil Umut Meler atandı. Yarı final ve çeyrek finalde kim vardı? Buradan iki şey çıkıyor, tecrübesiz MHK ya da birileri müdahale etti."

2
"SİYASETTEKİ İSİMLER BU İŞİN İÇİNDE"

"İktidar bu işin içinde demiyorum. Ama siyasette gücü olanlar, dibine kadar bu işin içinde. Bir telefonla neler yapılabileceğini siz düşünün!"

1
"FUTBOLDA TEMİZLİK LAZIM"

Rasim Ozan Kütahyalı'ya

"Rasim Bey, ailemin ağzını adına alana kadar her şey güzeldi. Daha bitmedi, dışarıda da devam edecek."

"Futbolda temizlik lazım, inşallah Allah basından da senin gibileri temizler."