Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Anadolu Efes'in final yolculuğu
9
ANADOLU EFES: GÖREVE KİLİTLENDİ!

Final Four'a şampiyon apoletiyle gelen Anadolu Efes, bu sezona da 1 numaralı favori olarak sezona başladı. Ancak, sezon hiç de kolay geçmedi ve Final Four yolunda birçok engeli aştı.

8
SON DÖNEMEÇTE GAZA BASTI

Sezonun ilk bölümünde beklentilerin ötesinde fazla mağlubiyet alan Anadolu Efes, ocak-şubat ayları itibarıyla ise gaza basarak geldi. Şampiyon performansını sahaya koydu ve playoffları da üstün bir oyunla geçip Final Four'a kaldı.

7
EKİM AYI ZORLU GEÇTİ

Anadolu Efes, sezona 5 maçta 4 mağlubiyetle başladı. O süreçte sadece UNICS Kazan galibiyeti geldi. Ekim ayının sonunda Zalgiris Kaunas karşısında İstanbul'da 34 sayı farkla alınan galibiyetle ekim ayı 7 maçta 2 galibiyetle kapatıldı.

6
KASIM AYINDA BÜYÜK FARKLAR

Kasım ayı ise İstanbul'da Zenit mağlubiyetiyle başladı. Ardından ay içerisinde oynanan ALBA, Olympiakos, Monaco ve Fenerbahçe maçlarında kazanan taraf Anadolu Efes'ti. ALBA'ya 27, Olympiakos'a 19, Monaco'ya ise 21 sayı fark atılmasıyla Anadolu Efes gerçek performansını gösterdi.

5
YILIN SON AYI KÖTÜ BAŞLADI, İYİ BİTTİ

Aralık ayında Anadolu Efes, Barcelona ve Bayern Münih'e kaybederek başladı. Ardından oynanan 3 maçta kazanan ise Anadolu Efes oldu. Baskonia, Maccabi ve Kızılyıldız galibiyetleri Anadolu Efes'e hem moral verdi, hem de özgüvenin yerine gelmesini sağladı.

4
YENİ YILLA BİRLİKTE FORM YÜKSELDİ

Yeni yılın ilk maçında Anadolu Efes, olaylı bir maçın ve hakem kararlarının çok sorgulandığı bir maçta Barcelona'ya kaybetti. Pana'ya karşı 1 sayı farkla İstanbul'da alınan galibiyet yaraları sardı. Zenit deplasmanında kayıp yaşansa da şubat başında CSKA'ya karşı uzatmalarda gelen galibiyet, her ne kadar sezon içerisindeki oylamayla geçersiz sayılsa da o gün moralleri yükseltti. Şubat ayında ASVEL galibiyetine karşın, Olympiakos'a karşı deplasmanda son saniyede yenen basketle gelen mağlubiyet biraz burukluk yarattı. Şubat ayının son maçında ise farklı Maccabi galibiyeti geldi.

3
MART AYI: KARAKTER GÖSTERİSİ

Mart ayını Sinan Erdem'de Fenerbahçe galibiyetiyle açan Anadolu Efes, Baskonia ve Monaco mağlubiyetleriyle sıkıntılar yaşadı. Zalgiris deplasmanında gelen farklı galibiyet ise karakter gösterisiydi adeta. Real Madrid galibiyetiyle birlikte Anadolu Efes, performansını da zirveye çıkardı. İçerideki Milan maçının ilk yarısında büyük fark olmasına karşın ikinci yarıda yaşanan motivasyon kaybıyla yenilgi geldi. Ancak sezonun devamı için faydalı bir ders oldu.

2
ZİRVE PERFORMANSA ADIM ADIM

Anadolu Efes, nisan ayında performansını kendi zirvesinin 1 tık altına taşıdı. ALBA ve Bayern galibiyetleri Anadolu Efes'i yeniden playofflara taşıdı. Prestij maçında ise Kızılyıldız yenilgisiyle normal sezon kapatıldı.

1
RAKİPLERİ ADINA 'KORKUTUCU'

Anadolu Efes, playofflarda ise performansını ise rakipleri adına korkutucu boyuta çekti. İlk maçta Milan ise sadece 48 sayıda tutuldu, galibiyet geldi. Ev sahibi avantajı böylece Anadolu Efes'e geçti. İkinci maçta şans Milan'ın yanındaydı ancak seri İstanbul'a taşındı. Milan'a karşı İstanbul'daki iki maçta Anadolu Efes, çok daha iyi ve kaliteli bir takım olduğunu net şekilde gösterdi.