Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Final Four'un 10 kader oyuncusu

2022 THY EuroLeague Final Four'da şampiyonu belirleyecek, performansı çok kritik 10 oyuncuyu sıralıyoruz.
11
FINAL FOUR'UN 10 KADER OYUNCUSU

2022 THY EuroLeague Final Four'da şampiyonu belirleyecek, performansı çok kritik 10 oyuncuyu sıralıyoruz.

10
VASILIJE MICIC

Anadolu Efes'in MVP ödüllü yıldızı, tüm makinelerin işlemesi için en kritik anahtar konumunda. Geçen sezon şampiyonluğu ve Final Four MVP'liğini getiren performansını, kendi evi olan Belgrad'da göstermek zorunda.

9
SHANE LARKIN

EuroLeague'de nisan ayının MVP'si olan Shane Larkin, formunu çok yükselterek Final Four'a geliyor. Geçen sezon her iki maçta da işin içine girmekte zorlanan ama kritik anlarda kendini gösteren Larkin, 2019 Final Four'daki gibi durdurulamaz bir performans ortaya koyarsa Anadolu Efes'in şampiyonluk ihtimalini çok artıracaktır.

8
TIBOR PLEISS

Anadolu Efes'in Final Four'daki maçlarda ekstra faktörü tecrübeli Alman pivotu olacak. Özellikle orta mesafe ve üçlük çizgisinin gerisinden maçın başında atacağı şutlar, özellikle Olympiakos'un uzunu Moustapha Fall'un içeriye gömülmesine de engel olabilir. Pleiss bu şutlarda isabet bulduğu zaman, Anadolu Efes istediği oyunu tam anlamıyla sahaya yansıtabiliyor.

7
KOSTAS SLOUKAS

Olympiakos'un tecrübeli oyun kurucusu Sloukas, kariyerinin başında Spanoulis'in gerisinde Final Four'lar yaşadı. Ardından Fenerbahçe'de de tecrübesini artırdı. Uzun süre sonra Final Four arenasına geri dönen ve bunu Spanoulis olmadan başaran Olympiakos'ta Sloukas'ın sahaya koyacağı liderlik Olympiakos'n kaderini doğrudan belirleyecek.

6
MOUSTAPHA FALL

Olympiakos'un pota altındaki caydırıcı gücü, adam değişmeli savunmada Micic ve Larkin'in karşısında ne kadar kalacağı önemli olacak. Kalabilirse Olympiakos'un ihtimali artacaktır, kalabilmek çok çok zor ama kalamazsa da Anadolu Efes'in dişlileri sonuna kadar işleyecektir.

5
NIKOLA MIROTIC

Sezonun MVP ödülünün sahibi olan Nikola Mirotic, geçen sezonki Final Four tecrübesinde şut isabeti sağlamakta zorlandı ve pota altındaki sertlik karşısında ezildi. Hem yarı finalde, yükselmeleri halinde finalde o sertliği göstermesi ve şut isabet oranını yüksek tutması gerekecek.

4
DANTE EXUM

Barcelona'ya NBA'dan katılan ve çok yüksek potansiyeli olan Dante Exum, hem savunmada hem hücumda Barcelona'ya sınıf atlattı. Bir sakatlıktan çıkan Exum'un ne kadar fit olacağı Barcelona'nın da tavanını belirleyecek.

3
GUERSCHON YABUSELE

Real Madrid'in Fransız uzunu, sezonu iyi geçirdikten sonra playofflarda oynadıkları 3 Maccabi maçında da harika oynadı. Hücumda rakiplerine ters eşleşme kabusu yaşatan Yabusele, savunmada da her türlü oyuncu değişiminde Real Madrid'i güçlü kılıyor.

2
NIGEL WILLIAMS-GOSS

Real Madrid'in oyun kurucusu, Laso'nun Heurtel'i denklemden çıkarması sonrası daha önemli hale geldi. Sezon içerisinde inişli çıkışlı performanslar gösteren Williams-Goss'un bu durumu playofflarda da devam etti. Karşılarında Exum, Calathes, Micic, Larkin, Sloukas gibi süper yıldızlar varken Real Madrid'in Williams-Goss'tan daha istikrarlı ve daha kuvvetli performanslara ihtiyaç duyacak.

1
SERGIO LLULL

Real Madrid'in 35 yaşındaki kurt oyuncusu Sergio Llull, bu atmosfere en alışık oyunculardan biri. Sezonun tüm maçlarında oynadı. Playoffların son iki maçında Maccabi potasına toplam 35 sayı gönderdi. Zorlu anlarda sorumluluk almaktan hiç çekinmedi, hiç çekinmeyecek. Ancak o anlarda şutlarının isabeti ya Real Madrid'i ayağa kaldıracak ya da oyundan düşürecek.