Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

İşte Serdar Dursun'un hikayesi
13
İŞTE SERDAR DURSUN'UN HİKAYESİ
Letonya karşısında oyuna girmesiyle birlikte hem golümüzü kaydeden hem de hırslı oyunuyla arkadaşlarını ateşleyerek tarihi zaferin kazanılmasında baş aktör olan Fenerbahçeli Serdar Dursun 29 yaşında ilk kez Milli Takım'da daha sahaya adımını atar atmaz farkını hissettirdi. İşte Serdar Dursun'un hikayesi...
12
HAMBURG'DA DÜNYAYA GELDİ

Sakaryalı işçi bir babanın oğlu olarak Hamburg'da dünyaya gelen, alışılmışın dışında özellikleri bulunan santrfor için onun Türkiye'de ilk hocalığını yapan Zafer Tüzün'ün, Ersun Yanal'ın, Eskişehir'den takım arkadaşı Veysel Sarı'nın ve onu transfer ettikten sonra yeniden Almanya kapısını aralayan Karagümrük'ün eski başkanı Cengiz Günaydın'ın kapısını çalındı. Hürriyet Gazetesi'nden Süleyman Aratt'ın haberi...

11
ESKİŞEHİR'E GELDİ ANCAK...

Almanya'dan Bülent Uygun ve Zafer Tüzün'ün çabalarıyla 2011 yılında, 19 yaşında bir genç olarak Eskişehirspor'a transfer edilen Serdar Dursun o dönem UEFA Kupası'na katılan tecrübeli ve güçlü kadroda yer bulamayınca önce Şanlıurfa'ya ardından da Denizli'ye kiralandı.

10
CENGİZ GÜNAYDIN KEŞFETTİ

O dönem de farklı özelliklere sahip olmasına rağmen yaşı nedeniyle bir türlü aradığı çıkışı yakalayamayan Serdar Dursun'u gerçek anlamda ilk keşfeden isim Karagümrük'ün o dönemki başkanı Cengiz Günaydın oldu.

9
"HAYRAN KALDIM"

Serdar Dursun'u Beşiktaş ile Eskişehirspor U21 takımlarının hazırlık maçında seyrettiğini söyleyen Günaydın şunları söyledi: "Maç 4-4 bitti ama sahada görev yapan oyuncular içinde benim aklımda bir tek Serdar kaldı. Stiline hayran kalmıştım. Hemen peşine düştüm ama o alt ligleri istemiyor, Süper Lig'i arzuluyordu.

8
ALİ KOÇ TERCİH ETTİ

Karagümrük'ün eski başkanı Cengiz Günaydın, Serdar Dursun'un bu sezon Fenerbahçe'ye gelme macerasını da şöyle anlattı: "Sayın Ali Koç çok tanınan önemli bir futbol büyüğümüze, geçen yıl Almanya'da oynayan bir futbolcuyu 'Alalım mı?' diye soruyor. Adını veremeyeceğim büyüğümüz "Onu alıp ne yapacaksın git Serdar Dursun'u al" diyor ve böylece futbolcunun Fenerbahçe macerası başlıyor.

7
"MİLLİ TAKIM 2 YIL GEÇ KALDI"

Serdar Dursun'u karakter olarak 'mükemmel bir insan' olarak tarif eden Cengiz Günaydın "30 yıldır bu işin içindeyim böyle müthiş top tekniğine sahip santrfor hiç görmedim. Bir orta saha özelliğine sahip ve o boyuna rağmen bire birde çok rahat adam geçer, mucize goller atar, şık röveşata golleri vardır. Bizde tam 4 röveşata golü attı. Milli maçta kendisini izlerken gurur duydum. O girdikten sonra hücumda takım olarak top tutmaya, alıp vermeye başladık. Çok daha iyi yerlere gelecek ama milli takım onu çağırmakta maalesef 2 yıl geç kalmıştır."

6
"1 YIL BOYUNCA PEŞİNDEN KOŞTUM"

Cengiz Günaydın: "Tam 1 yıl peşinde koştum. Kampa getirdim, takımla tanıştırdım. Sahamızın suni çim olduğunu öğrendi ve gelmek istemedi. Ancak takımdaki arkadaşlığı sevince kontratına 'Yurt dışına giderse bedelsiz serbest kalır' maddesi koydurmak koşulunu istedi."

5
"KARAGÜMRÜKTE 21 GOL ATTI"

Cengiz Günaydın: "O gün kendisine 'Sen yurt dışından bir takımla anlaş ben bırak senden para kazanmayı seni sırtımda taşıyarak o takıma götürürüm' dedim. Sözleşme imzalayınca sevinçten ağladım. Karagümrük formasıyla 2 yılda tam 21 gol attı. Bonservisle ayakta kalan bir kulüp olduğumuz için onu Süper Lig'e vermek için çok uğraştım."

4
"GALATASARAY İSTEMEDİ"

Cengiz Günaydın "Bizden 4 futbolcu çeşitli takımlara gitti ama Serdar'a talip çıkmadı. Bu inanılır gibi değil. Yeni Malatya, Altınordu, Galatasaray'a önerdik istemediler. Sadece Trabzonspor 1461 takımına alabileceklerini belirti. O da olmayınca Almanya'ya Gürther Fürth'e gitti ve çıkışı başladı" dedi

3
"ESKİŞEHİR'DE YER BULAMADI"
ERSUN YANAL: "Biz Eskişehir'de göreve başladığımızda Serdar kadrodaydı. Kendisi henüz 19 yaşında bir gençti. O dönem Eskişehirspor'un kadrosu oldukça güçlü bir kadroydu ve bu yüzden şans bulamadı. Daha sonra ben Fenerbahçe'ye geçtiğim için çok uzun çalışma şansımız da olamadı."
2
"ŞANLIURFA'YA KİRALAMIŞTIK"
ZAFER TÜZÜN: "Bülent Uygun hocayla 2011 yılında Almanya'dan Deniz Vural, Tarık Çamdal, Mehmet Boztepe ile birlikte Serdar Dursun'u da aldık. Fakat o sezon inanılmaz bir kadromuz vardı Veysel Sarı, Dede, Tello, Camara, Diego, Erkan Zengin, Alper potuk, Burhan Eşer, Sezgin'le UEFA Kupası'na katıldık. O yıllarda şans bulamadı, maç tecrübesi gelişsin diye Şanlıurfa'ya sonra da ertesi yıl da Denizli'ye kiraya verildi."
1
"ZLATAN'A HAYRANDI, RÖVEŞATALARI..."
VEYSEL SARI: Serdar Dursun bize geldiğinde çok gençti ama çok iyi bir oyuncu olduğunu antrenmanlarda gösteriyordu. Çok değişik bir stili vardı. Asla klasik bir forvet değil, hala da çok farklı bir oyuncu olarak görüyorum. O yıllarda Zlatan ibrahimoviç onun idolüydü. Aynı onun gibi oynamaya çalışırdı. Antrenmanlarda acayip röveşata golleri atıyordu. Hep farklı bir kişilikti. Çok gençti ve o kadroda kendisine yer bulamadı ama hep kendisini geliştirdi. Sürekli oynarsa çok daha iyi yerlere gelir.