Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus: "4-5 olabilirdi"
16
JESUS'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, 2-0 kazanılan AEK Larnaca karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. İşte Portekizli teknik adamın sözleri...
15
"SAVUNMADA GÜVENLİ OYUN SERGİLEDİK"
"Kazanmak önemliydi. Bugünkü maçı kazanmak bizi gruptan çıkmaya bir adım daha yaklaştırdı. İyi bir maç çıkardık, 2-0 kazandık, savunmada güvenli bir oyun sergiledik."
14
"4-5 OLABİLİRDİ"
"Bugün 2-0 bitti ama 4-5 olabilirdi. Çok pozisyon ürettik. Bu da takımım için iyi bir sinyal. Takımım şu an çok özgüvenli."
13
"ÇOK KUVVETLİYDİK"
"Sahada maçın tamamında her şeyi en iyi şekilde sergilediler. Harika bir oyun oynadılar. Toplu ve topsuz oyunda çok kuvvetliydik."
12
"DAHA İYİ OLMAYI UMUYORUZ"
"Türkiye ve Avrupa'daki hedeflerimize ulaşmak için her defasında daha iyi olmayı umuyoruz."
11
"BEŞİKTAŞ MAÇINDA DA AYNIYDI"
"Aslında biz Beşiktaş maçında da savunmada 3'lü değil 4'lü oynamıştık. Maç içinde değişkenlik olabiliyor. Top bizde olduğunda arkada 3 oyuncumuz oluyor. Top bizde değilken savunmayı 4'lüyoruz. Beşiktaş maçında da, bu maçta da böyle oldu."
10
"HENÜZ BİR ŞEY KAZANMADIK"
"Oyuncularım her antrenmanda, her maçta yapmak istediğimizi daha iyi anlıyor. Çalışıyoruz, her geçen gün kendilerini geliştiriyorlar. İyi bir yoldayız ama henüz hiçbir şey kazanmadık"
9
"UZUN BİR YOL VAR"
"Hedeflerimize ulaşabilmemiz için önümüzde hala uzun bir yol var. Ancak, takımımın performansından ötürü mutluyum. Onların kaliteli oyundan aldığı keyfi ve taraftarları mutlu etmelerinden ötürü gururluyum. Taraftarın bugün stadyumdan mutlu ve memnun ayrıldılar. Bunun için çalışıyoruz."
8
"ZAJC'IN BİR PROBLEMİ YOK"
"Miha'nın (Zajc) profesyonel anlamda hiçbir problemi yok. Tercihler, benim tercihlerim. İdmanlarda elinden gelenin en iyisini yapıyor. Sizler oyuncuları sadece maçta görüyorsunuz. Onları hafta boyu antrenmanda gören benim. Kariyerim boyunca oyunculara hep dediğim bir şey vardır. 'Aynı maçtaki gibi antrenmanlarda çalışın' derim. Antrenmanlar, oyuncu seçimlerimde çok önemli. O bölgede Arao, İsmail ve Crespo'yu oynattık. Mert Hakan da var. Beşiktaş maçında sakatlandı. Aslında Miha'yı bugün oynatmak aklımda vardı. Arda'yı almaya karar verdim. 17 yaşında. Taraftarlar da onun oynamasını istiyorlar, heyecanlanıyorlar. Onun da daha çok oynayacağı zamanlar gelecektir."
7
"BAZEN SEÇİM YAPMAK GEREKİYOR"
"Crespo'yu dinlendirmek için çıkarmaya karar verdim ve Arda'yı aldım. Geri kalanıyla ilgili hiçbir problem yok. Antrenör olarak bazen seçimler yapmak gerekiyor. Daha kötü durumda olan oyuncular var, mesela Bruma. Bruma'yı ben çağırdım, ben istedim. Avrupa Ligi kadrosuna yazamadım. Bazı kararlar vermek gerekiyor. Kararı veren benim."
6
"İKİ KEZ FİNAL OYNADIM"

"Avrupa Ligi'nde çok fazla tecrübem var. İki defa final oynadım. Bu turnuvada tecrübem normal."

5
"MERT VE ARAO OLMAYACAK"
"Mert, Beşiktaş maçında Gedson ile girdiği pozisyon sonrası dizinde bir problem yaşadı. Maçtan sonra ağrısı devam etti. Sağlık ekibimiz, minimum 3-4 haftalık bir sakatlık olduğuna dair bir teşhiste bulundu. Arao'da kas yorgunluğu var. Bu kadar yoğun takvimde bu tarz şeyler normal. Rotasyonu bu yüzden yapıyoruz ki oyuncular sakatlık limitine gelmesinler. Ancak, her şeyi de kontrol edemiyorsunuz. Mert ve Arao, bir süre takımda olamayacaklar."
4
"YARIŞ 3 TAKIM ARASINDA"
"Güncel puan durumuna bakınca fikrim değişti. Dinamo Kiev, Rennes'e kaybetti ve şu anda 0 puanda. Dinamo Kiev, dışarıda kaldı. Yarış Fenerbahçe, Rennes ve AEK Larnaca arasında devam ediyor."
3
"BUNA ALIŞMALIYIZ"
"4 puan geride Larnaca ama Kıbrıs'ta zor bir atmosferde oynayacağız, biz buna hazırız. 3 gün sonra lig maçına çıkacağız. Umarım bu yoğun tempoda başka sakatlık yaşamayız. Başarılı ve büyük takım olmak istiyorsanız buna alışmanız gerekiyor."
2
"HEDEFLERİMİZ VAR"
"Büyük takımlar hem Avrupa'da hem liginde yarışır. Ben hoca olarak bunu istiyorum. Hedeflerimiz var. Başarının bazı sonuçları olabiliyor. Çoğu zaman bunu sakatlıkla ödüyorsunuz."
1
"KALİTELİ TAKIMLAR ÇOK GOL ATAR"

"Takımın çok ciddi bir gol ortalaması var. Pozisyon zenginliğine rağmen bitiricilik konusunda sıkıntı var. Bu konuda ekstra çalışma planlıyor mu?"

Jorge Jesus: "Aslında bu sorunun bir cevabı yok. Sorunun içinde olduğu gibi takım çok gol atıyor. Takımım ofansif anlamda kaliteli. Bazı takımlar gol atamaz, kaliteli takımlar da çok gol atar. Sorunun cevabı budur."