Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Spor yazarlarından Fenerbahçe yorumları
7
YAZARLARDAN FENERBAHÇE YORUMU

Spor yazarları, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi playoff turu ilk maçında Austria Wien'i deplasmanda 2-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi. Yazar görüşlerinin tamamını paragraf sonunda ismi verilen gazeteyi satın alarak okuyabilirsiniz.

6
"JESUS USTALIĞI"

Sadece sistemini "beşli"ye döndürmemişti Jesus, son maçtan yedi farklı oyuncuyla Viyana'da sahadaydı. Birden bire takımın genetiği, topla oyna, pas yap, atak organize et, pozisyon bul formatından çıktı. İki de altı numara (İsmail – Crespo) bu gruba eklenince, yedi mücadeleci ile "önce kaybetme" maçını izlemeye başladık. Fikir vermesi açısından bu düzen maçı boğar, rakibi bloke eder. Orta sahanızda top sizdeyken akıl üreten olmadığında sürekli olarak topun peşinden koşarsınız. Ancak ilk maçın kritik havasında, Kadıköy'e avantajlı skor arıyorsanız, başınızı ağrıtmayacak "doğru oyun" kararıdır aynı zamanda. Öne çıkan oyun değil, tabela olunca, Jesus gibi bir tecrübe "Bana ne?" demekten çekinmez. (GÜRCAN BİLGİÇ/SABAH)

5
"7 DEĞİŞİKLİKLE JESUS İŞİ ABARTTI

90 dakika boyunca kontrol F.Bahçe'ydi ancak buna rağmen hücum zenginliği yoktu. Bunun da bana göre bir numaralı nedeni Jesus'un son lig maçına göre 7 rotasyonla işi abartmasıydı. Tabii ki Fenerbahçe turu garantileyen skoru aldı. 'Kazanan haklıdır' deyimi benim için çok geçerli değil. Ben tek maçlık analizlerden çok geriye dönük yorumlar yaparım. Günümüz futbolunda bir sistemin oturması için en önemli faktörlerden birisi kadro istikrarıdır. (ÖMER ÜRÜNDÜL/SABAH)

4
"DAHA BÜYÜK RİSKİ SEÇTİ"

Elbette, santra itibariyle 3-4-3’ün riskli bir tercih olduğunu kabul edelim. Eğer Avusturya’dan kötü bir sonuçla dönülseydi de büyük ihtimalle tüm spor kamuoyu Jesus’u aldığı bu risk nedeniyle eleştirecektik. Zira Kasımpaşa maçında yakalanan ana plan başarılıydı, o 11’e iki-üç rötuş yaparak pekala daha az risk alabilirdi Viyana’da. Ancak Jesus daha büyük riski almayı tercih etti. Alioski, Lemos, İsmail gibi sürpriz oyuncularla kurduğu 3-4-3’ü denedi Avusturya’da. (UĞUR MELEKE/HÜRRİYET)

3
"İSİMLER DEĞİŞTİ AMA OYUN PLANI DEĞİŞMEDİ"

Jorge Jesus, Kasımpaşa'ya yarım düzine gol atan takımdan tam 7 oyuncuyu değiştirerek Avusturya Wien maçına başladı. Gördük ki belki isimler değişti ama Jesus'un oyun planında bir değişiklik yoktu. Yine önde baskı yaparak topa sahip olarak oynamaya çalışan ve çok etkili kontra ataklar yapan bir takım izledik. 3'lü savunmayla oynayan, iki kanadı Alioski ve Ferdi'ye emanet eden, önlerine de İsmail ile Crespo'yu koyan Jesus, rakibe bir kafa vuruşu hariç pozisyon bile vermedi. (İLKER YAĞCIOĞLU/TAKVİM)

2
"JESUS'UN ARTILARI"

Fenerbahçe geniş kadrosunun ve Jorge Jesus gibi tecrübeli bir hocanın artılarını yaşadı dün gece. Jesus hem Kasımpaşa maçına göre ciddi bir rotasyon yaptı hem de sistem değişikliğiyle bu takımın birçok formatta çok iyi oynayabileceğini gösterdi. (SERCAN HAMZAOĞLU/HABER GLOBAL)

1
"KADIKÖY'DE FENER ALAYINA HAZIR OLUN"

Kontrataklarda rakibi çaresiz bırakan Rossi’nin akıl dolu pası Joshue King’i golle tanıştırdı. Erken gol Fenerbahçe’yi ateşler diye beklerken skoru korumak adına takım âdeta frene bastı. Lincoln ve Zajc hamlesi oyunu genişletirken rakibi dengesiz yakalayıp skoru da değiştirdi. Sonuç; artık tur kolaylaştı Kadıköy’de fener alayına hazır olun. (HASAN SARIÇİÇEK/TÜRKİYE)