Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Emre Aşık'tan Galatasaray ve transfer açıklaması!




8
EMRE AŞIK SPORX'E KONUŞTU
Galatasaray'ın eski futbolcularından biri olan ve sarı-kırmızılılarda Okan Buruk'un yardımcılık görevine getirileceği gündeme gelen Emre Aşık, Sporx'e çok özel bir röportaj verdi. Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Aşık, Galatasaray ile ilgili çarpıcı ifadelere imza attı. İşte Emre Aşık'ın yaptığı açıklamalar...
7
OKAN BURUK'UN EKİBİNE KATILACAK MI?

Okan Buruk'un ekibine katılıp katılmayacağı sorusuna yanıt veren Emre Aşık, "Görüşmelerim oldu Okan Buruk ile birlikte. Teknik heyette eksikleri var diye biliyorum. Kendisinden haber bekliyorum. Galatasaray olmazsa yine futbola hizmet etmeye devam edeceğim. Galatasaray'a katacak çok şeyim olduğuna inanıyorum" dedi.

6
"BURUK, ŞAMPİYONLUK BASKISINI KALDIRIR"

Teknik direktör Okan Buruk'un şampiyonluk baskısını kaldıracağını söyleyen Aşık, "Okan Buruk, Galatasaray'da göreve hak ederek geldi. Çalıştırdığı takımlarda fark yarattı ve şampiyonluklar yaşadı. Hem Akhisar hem de Başakşehir ile yaptıkları ortada. Sezon başında da Galatasaray yükselişte olduğunu gösterdi. Yeni transferlerle birlikte dizilişin hemen hemen tamamlandığını görüyoruz. Okan Buruk, şampiyonluk baskısını kaldırabilecek beceri ve kalitede. Bunu net bir şekilde ifade edebilirim" açıklamasında bulundu.

5
"STOPER TRANSFERİ GEREK"

Galatasaray'ın savunma kurgusunda problem yaşamaması için savunma hattına takviye yapılacağını düşündüğünü belirten sarı-kırmızılıların unutulmaz ismi, "Defans kurgusunda sıkıntılar var. Stoper alınacaktır diye düşünüyorum. Galatasaray her geçen hafta çok daha iyi futbol oynayan, önde basan, sonuç odaklı bir Galatasaray olacaktır. Taraftarların sabretmesini bekliyorum. Kısa zamanda bazı şeyler olmuyor" ifadesini kullandı.

4
"FARKLI BİR GALATASARAY OLACAK"

Seçim süreci sebebiyle transferlerin biraz gecikmeliği olduğunu belirten Aşık, "Seçim sebebiyle transferler biraz geç oldu. Ne kadar çok tekrar yaparsan o kadar iyi sonuç alırsın. Biraz daha zamana ihtiyaç var. Ama puan kaybetmeden ya da az puan kaybıyla bu sürecin geçilmesi gerekiyor. Transferler adapte oldukça farklı bir Galatasaray olacak" dedi.

3
MUSLERA VE SEFEROVIC VURGUSU

Kaleci ve forvet hattının önemini hatırlatan Emre Aşık, "Galatasaray'da Muslera diye bir gerçeklik var. Atan ve tutan çok önemli. Seferovic gibi bir oyuncu transfer edildi. Kendisin çok beğeniyorum. Gomis de son dakika golünü attı. Orada bir sorun yok. Orta sahaya Midtsjö transfer edildi. Oradaki sorun da çözüldü. Stoperde takviye gerek. Maç temposuna girdikçe çok daha formda bir Galatasaray olacaktır" diye konuştu.

2
"ARDA TURAN AİLENİN PARÇASI"

Galatasaray'da Arda Turan'ın sportif direktör yardımcısı olarak göreve getirileceği haberleri için ise Emre Aşık şu ifadeleri kullandı:

"Arda Turan camianın bir evladı. Ailenin bir parçası. Arda'yı çok yakından tanıyorum, birlikte oynadı. Arda Galatasaray sevdalısıdır. Taşın altına eline koyacaktır. Galatasaray'a bir şeyler vermeye çalışıyor. Sportif direktörlük yardımcısı yapabilir. Altyapıda görev yapabilir."

1
"TAŞIN ALTINA HER DAİM ELİMİ KOYACAĞIM"

Öte yandan Emre Aşık Galatasaray'a katkı sunmak için büyük bir heyecan duyduğunun altını çizerek, "Genç milli takımlardan öğrencilerim var Galatasaray'da. Galatasaray'da pozitif bir şeyler yapabileceğime inanıyorum. Okan Buruk liderliğinde bunu gerçekleştirmek için açıkçası sabırsızlanıyorum. Şayet göreve gelirsem taşın altına her daim elimi koyacağım. Hakkımıza hayırlısı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.